CRCW1206499RFHEAP
Dale / Vishay
CRCW1206499RFHEAP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW1206499RFHEAP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW1206499RFHEAP
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 499 OHM 1% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.25W, 1/4W
Voltage - Breakdown:1206
Thickness (Max):±50ppm/°C
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CRCW-P
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Manufacturer Part Number:CRCW1206499RFHEAP
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:499 Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%