CRCW08051K30FKEAHP
Dale / Vishay
CRCW08051K30FKEAHP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW08051K30FKEAHP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW08051K30FKEAHP
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 1.3K OHM 1% 1/2W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CRCW-HP
Resistance:1.3 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:541-1.30KTTR
CRCW08051K30FKEAHP-ND
CRCW08051K30FKEAHPTR
CRCW08051K30FKEAHPTR-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:1.3 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film