CRCW06035R10FNEA
Dale / Vishay
CRCW06035R10FNEA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW06035R10FNEA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW06035R10FNEA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 5.1 OHM 1% 1/10W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Series:CRCW
Resistance:5.1 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W