CRCW020163R4FKED
Dale / Vishay
CRCW020163R4FKED
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW020163R4FKED with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW020163R4FKED
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 63.4 OHM 1% 1/20W 0201
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CRCW
Resistance:63.4 Ohms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:63.4 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film