CRCW0201634RFNED
Dale / Vishay
CRCW0201634RFNED
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW0201634RFNED with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRCW0201634RFNED
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 634 OHM 1% 1/20W 0201
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CRCW
Resistance:634 Ohms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:D10/CRCW0201 200 634R 1% ET7 E3
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:634 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film