CRA06S08347K0JTA
Dale / Vishay
CRA06S08347K0JTA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRA06S08347K0JTA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CRA06S08347K0JTA
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES ARRAY 4 RES 47K OHM 1206
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):47k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Other Names:CRA6S847KTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Detailed Description:47k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals