CPSM05R1000JE31
Dale / Vishay
CPSM05R1000JE31
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPSM05R1000JE31 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPSM05R1000JE31
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 0.1 OHM 5% 5W
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:1.060" L x 0.374" W (26.92mm x 9.50mm)
Series:CPSM
Resistance:100 mOhms
Power (Watts):5W
Packaging:Bulk
Package / Case:2-SMD, No Lead
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Failure Rate:-
Detailed Description:100 mOhms ±5% 5W Chip Resistor 2-SMD, No Lead Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Wirewound