CPSM054R000JE31
Dale / Vishay
CPSM054R000JE31
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPSM054R000JE31 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPSM054R000JE31
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 4 OHM 5% 5W
(In US Dollars)
20 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:1.060" L x 0.374" W (26.92mm x 9.50mm)
Series:CPSM
Resistance:4 Ohms
Power (Watts):5W
Packaging:Bulk
Package / Case:2-SMD, No Lead
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:4 Ohms ±5% 5W Chip Resistor 2-SMD, No Lead Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Wirewound