CPR1518R00JE10
Dale / Vishay
CPR1518R00JE10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPR1518R00JE10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPR1518R00JE10
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 18 OHM 15W 5% RADIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:1.888" L x 0.500" W (47.96mm x 12.70mm)
Series:CPR
Resistance:18 Ohms
Power (Watts):15W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:18 Ohms ±5% 15W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Wirewound