CPR1515R00KE6630
Dale / Vishay
CPR1515R00KE6630
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPR1515R00KE6630 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPR1515R00KE6630
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 15 OHM 15W 10% RADIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:1.888" L x 0.500" W (47.96mm x 12.70mm)
Series:CPR
Resistance:15 Ohms
Power (Watts):15W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:15 Ohms ±10% 15W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Wirewound