CPPFXC7L-BR-20.0TS
Buy CPPFXC7L-BR-20.0TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPPFXC7L-BR-20.0TS
Manufacturer Cardinal Components
Description OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output:CMOS
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:20MHz
Detailed Description:20MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):25mA