CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001
Cardinal Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001 |
|---|---|
| Manufacturer | Cardinal Components |
| Description | OSCILLATOR 5.0V 1.001 / 9.5 MHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 300 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $7.56 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Series: | FIPO™ CPPD |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | CMOS |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.075" (1.90mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency - Output 2: | - |
| Frequency - Output 1: | 1.001MHz, 9.5MHz |
| Detailed Description: | CMOS XO (Standard) Pin Configurable Oscillator 5V 4-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 45mA |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001, use the request quote form to request CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001.The price and lead time for CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CPPDC7T-A5BR-9.5/1.001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

