CPPDC7LT-A7BR-1.964115/1.966
Cardinal Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPPDC7LT-A7BR-1.964115/1.966 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CPPDC7LT-A7BR-1.964115/1.966 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CPPDC7LT-A7BR-1.964115/1.966 |
|---|---|
| Manufacturer | Cardinal Components |
| Description | OSC PRG 3.3V 1.966/ 1.964115 MHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 300 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $7.56 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Series: | FIPO™ CPPD |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | CMOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.075" (1.90mm) |
| Function: | - |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency - Output 2: | - |
| Frequency - Output 1: | 1.964115MHz, 1.966MHz |
| Detailed Description: | CMOS XO (Standard) Pin Configurable Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 25mA |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CPPDC7LT-A7BR-1.964115/1.966, use the request quote form to request CPPDC7LT-A7BR-1.964115/1.966 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CPPDC7LT-A7BR-1.964115/1.966.The price and lead time for CPPDC7LT-A7BR-1.964115/1.966 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CPPDC7LT-A7BR-1.964115/1.966.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

