CP001525R00KB143
Dale / Vishay
CP001525R00KB143
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP001525R00KB143 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP001525R00KB143
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 25 OHM 15W 10% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.492" W (48.00mm x 12.50mm)
Series:CP
Resistance:25 Ohms
Power (Watts):15W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:25 Ohms ±10% 15W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound