CP001524R00JE66
Dale / Vishay
CP001524R00JE66
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP001524R00JE66 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP001524R00JE66
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 24 OHM 15W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1050 pcs5100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.492" W (48.00mm x 12.50mm)
Series:CP
Resistance:24 Ohms
Power (Watts):15W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Failure Rate:-
Detailed Description:24 Ohms ±5% 15W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound