CP0002200R0JB14
Dale / Vishay
CP0002200R0JB14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP0002200R0JB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP0002200R0JB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 200 OHM 2W 5% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)
Series:CP
Resistance:200 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:CP0002 0R0JB14
Operating Temperature:-
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:38 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:200 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety