CP00021K800JE14
Dale / Vishay
CP00021K800JE14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP00021K800JE14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP00021K800JE14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 1.8K OHM 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)
Series:CP
Resistance:1.8 kOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:38 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:1.8 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film