CMF-SDP35A-2
Bourns, Inc.
CMF-SDP35A-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF-SDP35A-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMF-SDP35A-2
Manufacturer Bourns, Inc.
Description PTC RESET FUSE 230V 110MA 4SMD
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Max:230V (600V Int)
Type:Ceramic
Time to Trip:200ms
Thickness (Max):0.402" (10.20mm)
Size / Dimension:0.344" L x 0.283" W (8.75mm x 7.20mm)
Series:CMF-SDP
Resistance - 25°C (Typ):35 Ohms
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SMD Cube
Other Names:CMF-SDP35A-2CT
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Detailed Description:Ceramic PTC Resettable Fuse 230V (600V Int) 110mA Ih Surface Mount 4-SMD Cube
Current - Trip (It):230mA
Current - Max:2.5A
Current - Hold (Ih) (Max):110mA