CMD-KEY5-418#
Linx Technologies
CMD-KEY5-418#
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMD-KEY5-418# with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMD-KEY5-418#
Manufacturer Linx Technologies
Description XMITTER 418MHZ 5 BUTTON
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:2.1 V ~ 3.6 V
Series:-
Sensitivity:-
Power - Output:-
Other Names:Q6944677
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Modulation or Protocol:ASK, OOK
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:Handheld, 5 Button
Function:Transmitter
Frequency:418MHz
Features:750 ft. Operating Distance
Detailed Description:RF Transmitter 418MHz ASK, OOK Handheld, 5 Button