CMD-KEY2-433
Linx Technologies
CMD-KEY2-433
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMD-KEY2-433 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CMD-KEY2-433
Manufacturer Linx Technologies
Description XMITTER KEYFOB 433MHZ 2 BUTTON
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:2.1 V ~ 3.6 V
Series:-
Sensitivity:-
Power - Output:-
Other Names:CMDKEY2433
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Modulation or Protocol:ASK, OOK
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:Handheld, 2 Button
Function:Transmitter
Frequency:433MHz
Features:750 ft. Operating Distance
Detailed Description:RF Transmitter 433MHz ASK, OOK Handheld, 2 Button