CM5441Z101B-00
Laird Technologies
CM5441Z101B-00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM5441Z101B-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CM5441Z101B-00
Manufacturer Laird Technologies
Description CMC 75A 2LN 100 OHM TH
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.540" L x 0.410" W (13.72mm x 10.41mm)
Series:CM
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
Other Names:240-1110
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Through Hole
Impedance @ Frequency:100 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.414" (10.52mm)
Filter Type:Power Line
Features:-
Detailed Description:2 Line Common Mode Choke Through Hole 100 Ohms @ 100MHz 75A DCR 0.3 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):0.3 mOhm
Current Rating (Max):75A