CM5441Z101B-10
Laird Technologies
CM5441Z101B-10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM5441Z101B-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CM5441Z101B-10
Manufacturer Laird Technologies
Description CMC 75A 2LN 100 OHM TH
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.540" L x 0.410" W (13.72mm x 10.41mm)
Series:CM
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
Other Names:240-2489
CM5441Z101B10
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:100 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.424" (10.77mm)
Filter Type:Power Line
Features:-
Detailed Description:2 Line Common Mode Choke Through Hole 100 Ohms @ 100MHz 75A DCR 0.3 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):0.3 mOhm
Current Rating (Max):75A