CLLC1AX6S0G475M050AC
TDK Corporation
CLLC1AX6S0G475M050AC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLLC1AX6S0G475M050AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLLC1AX6S0G475M050AC
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 4.7UF 4V X6S 0603
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:CLL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:445-10521-2
CLLC1AX6S0G475MT0N0N
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Multi-Terminal)
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
Capacitance:4.7µF