CLL6A435MR4NLNC
Samsung Semiconductor
CLL6A435MR4NLNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLL6A435MR4NLNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLL6A435MR4NLNC
Manufacturer Samsung
Description Cap Ceramic 4.3uF 4V X5R 20% SMD 0204 85C Paper T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 58505 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.018" (0.45mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.024" L x 0.039" W (0.60mm x 1.00mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0204 (0610 Metric)
Other Names:1276-1780-2
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Reverse Geometry)
Detailed Description:4.3µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0204 (0610 Metric)
Capacitance:4.3µF