CL31B152KIFNFNE
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL31B152KIFNFNE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL31B152KIFNFNE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL31B152KIFNFNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 1500PF 1KV X7R 1206
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:1276-3111-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:1500pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:1500pF