CL31B104MBCNNNC
Samsung Semiconductor
CL31B104MBCNNNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL31B104MBCNNNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL31B104MBCNNNC
Manufacturer Samsung
Description Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 20% SMD 1206 125C Cardboard T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 143211 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:1276-2746-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:0.1µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.1µF