CL21C682JBF1PNE
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL21C682JBF1PNE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL21C682JBF1PNE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL21C682JBF1PNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CL
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1276-6637-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:6800pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:6800pF