CL21C6R8CBANNNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL21C6R8CBANNNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL21C6R8CBANNNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL21C6R8CBANNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.030" (0.75mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1276-1064-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:6.8pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:6.8pF