CL03B151KO3NNNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL03B151KO3NNNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL03B151KO3NNNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL03B151KO3NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 150PF 16V X7R 0201
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:1276-1345-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:150pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Capacitance:150pF