CL03B271KO3NNNH
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL03B271KO3NNNH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL03B271KO3NNNH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL03B271KO3NNNH
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 270PF 16V X7R 0201
(In US Dollars)
900000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:270pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Capacitance:270pF