CJT804R7JJ
Buy CJT804R7JJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CJT804R7JJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 80W
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:5.512" L x 1.575" W (140.00mm x 40.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:4.7 Ohms
Power (Watts):80W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Case
Other Names:1879466-9
1879466-9-ND
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7 Ohms ±5% 80W Wirewound Chassis Mount Resistor