CJT50082RJM
Buy CJT50082RJM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CJT50082RJM
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 82 OHM 5% 500W
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:13.189" L x 2.362" W (335.00mm x 60.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:82 Ohms
Power (Watts):500W
Packaging:Bulk
Package / Case:Module
Other Names:1879920-1
Operating Temperature:-
Mounting Feature:-
Height - Seated (Max):1.181" (30.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:82 Ohms ±5% 500W Wirewound Chassis Mount Resistor