CJT200220RJJ
Buy CJT200220RJJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CJT200220RJJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 220 OHM 5% 200W
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:6.496" L x 2.362" W (165.00mm x 60.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:220 Ohms
Power (Watts):200W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Case
Other Names:2-1879470-9
2-1879470-9-ND
Operating Temperature:-
Mounting Feature:Flanges
Height - Seated (Max):1.181" (30.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:220 Ohms ±5% 200W Wirewound Chassis Mount Resistor