CIR06LCF-36A-22SX-F80
Buy CIR06LCF-36A-22SX-F80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CIR06LCF-36A-22SX-F80
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG FMALE 22POS CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
Data sheet
Voltage Rating:900VAC, 1250VDC
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:36-A22
Packaging:Bulk
Orientation:X
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:22
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:22 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver
Current Rating:23A