CIR06CF-32A-55S-F80
Buy CIR06CF-32A-55S-F80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CIR06CF-32A-55S-F80
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG FMALE 55POS CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage Rating:500VAC, 700VDC
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:32-A55
Packaging:Bulk
Other Names:CIR06CF32A55SF80
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:55
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:55 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver
Current Rating:13A