CIR06CF-32A-25P-F80
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIR06CF-32A-25P-F80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CIR06CF-32A-25P-F80
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG 25POS STRGHT PIN
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage Rating:500VAC, 700VDC
Termination:Crimp
Shielding:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:32-A25
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Series:MIL-DTL-5015, CIR
Packaging:Bulk
Other Names:CIR06CF32A25PF80
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:25
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Ingress Protection:Environment Proof
Features:Cable Clamp
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:25 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver
Current Rating:23A