CIGT201610UM1R5MNE
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CIGT201610UM1R5MNE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIGT201610UM1R5MNE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CIGT201610UM1R5MNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description FIXED IND 1.5UH 2.3A 110MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
126000 pcs
Data sheet
Type:Thin Film
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:0806 (2016 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Shielding:Shielded
Series:CIGT
Ratings:-
Q @ Freq:-
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Material - Core:Metal Composite
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:1.5µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:1.5µH Shielded Thin Film Inductor 2.3A 110 mOhm Max 0806 (2016 Metric)
DC Resistance (DCR):110 mOhm Max
Current Rating:2.3A