CIG22B2R2MNE
Samsung Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIG22B2R2MNE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CIG22B2R2MNE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CIG22B2R2MNE |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung |
| Description | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 1008 Embossed T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.04 | $0.036 | $0.033 | $0.032 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 1008 (2520 Metric) |
|---|---|
| Usage: | Shielded |
| Type: | Multilayer |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | CIG22B |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 1008 (2520 Metric) |
| Other Names: | 1276-6217-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | CIG22B2R2MNE |
| Height - Seated (Max): | 0.032" (0.80mm) |
| Hardware Type: | 2.2µH |
| Frequency - Test: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 183 mOhm |
| Expanded Description: | 2.2µH Shielded Multilayer Inductor 1.1A 183 mOhm 1008 (2520 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
| Diameter - Shoulder: | - |
| Description: | FIXED IND 2.2UH 1.1A 183 MOHM |
| Delay Time: | 1MHz |
| DC Resistance (DCR): | 1.2A |
| Current Rating: | 1.1A |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply CIG22B2R2MNE, use the request quote form to request CIG22B2R2MNE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CIG22B2R2MNE.The price and lead time for CIG22B2R2MNE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CIG22B2R2MNE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
