CGA5H3X7R2E223K115AA
TDK Corporation
CGA5H3X7R2E223K115AA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CGA5H3X7R2E223K115AA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CGA5H3X7R2E223K115AA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:445-5847-2
CGA5H3X7R2E223K
CGA5H3X7R2E223KT0Y0U
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.022µF