CGA5H2X8R2A683M115AD
TDK Corporation
CGA5H2X8R2A683M115AD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CGA5H2X8R2A683M115AD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CGA5H2X8R2A683M115AD
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.068UF 100V X8R 1206
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.045" (1.15mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CGA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:445-9999-2
CGA5H2X8R2A683MT0Y0B
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):-
Features:Epoxy Mountable
Failure Rate:-
Detailed Description:0.068µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.068µF