CGA5H2X8R2A104M115AE
TDK Corporation
CGA5H2X8R2A104M115AE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CGA5H2X8R2A104M115AE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CGA5H2X8R2A104M115AE
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.1UF 100V X8R 1206
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:CGA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:CGA5H2X8R2A104MT0Y0S
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.1µF