CG2145LS
Hamlin / Littelfuse
CG2145LS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CG2145LS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CG2145LS
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description GDT 145V 20KA SURFACE MOUNT
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - DC Spark Over (Nom):145V
Tolerance:-
Series:CG2
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial Cylinder, Radial SMT Bend
Number of Poles:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impulse Discharge Current (8/20µs):20000A (20kA)
Fail Short:No
Detailed Description:Gas Discharge Tube 145V 20000A (20kA) 2 Pole Surface Mount