CFF12JT12K0
Buy CFF12JT12K0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFF12JT12K0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 12K OHM 1/2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:0/ -500ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Series:CFF
Resistance:12 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:12 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Carbon Film