CFF12JT470R
Stackpole Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CFF12JT470R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFF12JT470R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:0/ -400ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Series:CFF
Resistance:470 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:470 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Carbon Film