CF715AB12703048
Laird Technologies
CF715AB12703048
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CF715AB12703048 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CF715AB12703048
Manufacturer Laird Technologies
Description GK NICU CF PROF V0
(In US Dollars)
34 pcs
Data sheet
Width:5.000" (127.00mm)
Type:Conductive Foam Sheet
Thickness - Overall:0.059" (1.50mm)
Shape:Rectangular
Series:EcoFoam™
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Length:12.000" (304.80mm)