CF710KA0065001M
Laird Technologies
CF710KA0065001M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CF710KA0065001M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CF710KA0065001M
Manufacturer Laird Technologies
Description GK NICU CF PROF V0
(In US Dollars)
111 pcs
Data sheet
Width:0.256" (6.50mm)
Type:Conductive Foam Sheet
Thickness - Overall:0.039" (1.00mm)
Shape:Rectangular
Series:EcoFoam™
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Length:39.370" (1.00m)