CDH38D11BNP-3R3MC
Sumida Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDH38D11BNP-3R3MC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDH38D11BNP-3R3MC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 3.3UH 1.3A 141 MOHM
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.150" W (5.20mm x 3.80mm)
Shielding:Unshielded
Series:CDH38D11B
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.3µH Unshielded Inductor 1.3A 141 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):141 mOhm Max
Current Rating:1.3A
Current - Saturation:850mA