CDH38D11SLDNP-100MC
Sumida Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDH38D11SLDNP-100MC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CDH38D11SLDNP-100MC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 10UH 780MA 336 MOHM
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Shielding:Unshielded
Series:CDH38D11/SLD
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:10µH Unshielded Inductor 780mA 336 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):336 mOhm Max
Current Rating:780mA
Current - Saturation:640mA