CD45-E2GA681M-GKA
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CD45-E2GA681M-GKA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CD45-E2GA681M-GKA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 680PF 440VAC RADIAL
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:440VAC
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:E
Size / Dimension:0.256" Dia (6.50mm)
Series:CD
Ratings:X1, Y1
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:680pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor E Radial, Disc
Capacitance:680pF