CD45-E2GA472M-NKA
TDK Corporation
CD45-E2GA472M-NKA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CD45-E2GA472M-NKA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CD45-E2GA472M-NKA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 4700PF 440VAC RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:440VAC
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:E
Size / Dimension:0.512" Dia (13.00mm)
Series:CD
Ratings:X1, Y1
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:445-174539
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:4700pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor E Radial, Disc
Capacitance:4700pF